• YARIM ALTIN
  8.495,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5081
  % 0,09
 • € EURO
  34,7806
  % -0,06
 • £ POUND
  40,6967
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,4931
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % -0,22
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.524,59
  % -0,06

Ziraat Bankası’ndan Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası’ndan Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası’ndan Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi, Sosyal Güvenlik Kurumu ile çeşitli bankalar arasındaki anlaşma doğrultusunda emekli olmak isteyen kişileresunulan bir kredi imkânıdır. Ziraat Bankası ’da bu desteği sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası’nda emeklilik kredisini alma şartlarına uyulması durumunda kişi bu kredi ile emekli olarak, kredi taksitlerini bağlanan emekli maaşları ile taksitle ödeyebilmektedir. Birçok kişiye umut ve bu konuda destek sağlayan başlıca bankalardan olan Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi almak isteyen kişileri ne gibi bir sürecin beklediğini ve bu kredinin kimleri kapsadığını ve hangi koşullarda alınabileceğini ele alıyoruz.

Ziraat Bankası’ndan Emeklilik Kredisi ve Kredi Alma Süreci

Günümüzde günlerini doldurmuş ancak sigorta kurumlarına olan borçlarından dolayı emekli olamayan birçok insan bulunmaktadır. Bu borcu kredi çekmek dışında başka bir şekilde ödemeyeceklere de umut olan, Ziraat Bankası gibi çeşitli anlaşmalı bankalar kişilere emeklilik kredisi imkânı sağlamaktadır. Normal kredilerden daha uygun koşulları olan bu kredinin ödemesi bağlanan emekli maaşı üzerinden taksitlendirilir.

Emeklilik Kredisi Alma Şartları Nelerdir? Kimler Bu Krediyi Alabilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası bu süreçte kişilere destek olma amacı güderek bir protokol imzalamıştır. Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisinikimler alabilir ve başvuru koşulları nelerdir?konusunu araştıranlar için bu konuyu kısaca şu şekilde özetleyebiliriz. Kredi almanın en önemli şartlarından biri kişinin yaşını ve iş gününü tamamlamış olmasıdır. Bu şartı yerine getiren ancak eksik primi olan, çeşitli sebeplerle eksik ödemeleri olan SSK ve BAĞ-KUR kaydı olan kişiler bu krediden faydalanabilirler. Bunun dışında emeklilik kredisi imkânından faydalanabilecek kişilere yapılandırmaya başvuranları, borçlanma veya ihya satın alarak emekli olmak isteyen kişileri de dâhil edebiliriz. Bu kredi çeşidiyle emekli olma şansına erişebilecek birçok sigortalı kişi olduğu bilinmektedir.

Ziraat Bankası emeklilik kredisi faizleri kişinin maaşına göre değişkenlik göstermektedir.36 aya kadar vade imkânı sağlanan bu kredi ile emekli olmak mümkün. Ziraat Bankası bu süreçte düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile rağbet görmektedir. Bu krediye başvurmak isteyen kişiler ilk olarak sosyal güvenlik merkezlerinden başvuru yapıp, buradan aldıkları belge ile ilgili bankaya başvuru yapabilecektir. Banka bu yazıyı getiren her kişiye siciline dâhil bakmadan kefil ve teminat istemeden bu krediyi sağlamaktadır. Aslında bakıldığında kişinin emekli maaşı üzerinden ödeme yapıyor olması da banka adına bir teminat durumu olacaktır.

Ayrıcalıklı Kredi İmkânlarıyla Ziraat Bankası’ndan Emeklilik Kredisi

Ziraat Bankası emeklilik kredisi başvurusu sonucunda kredi sahibi olan kişilerin hayatını kolaylaştırarak ve beraberinde toplumun refah seviyesini yükselterek, kişilere daha rahat hayat koşulları sunuyor. Pozitif ayrımcılığın gösterilmesi gereken ve bu talebe ihtiyaç duyan kesimdeki kişilere destek olmak devletin görevleri arasında yer almaktadır. Kişilere umut olan bu kredinin en gözde versiyonları arasında başı Ziraat Bankası’nda emeklilik kredisialıyor gibi gözükmektedir.

Sonuç olarak kişinin yıllarca çeşitli sektörlerde çalışarak hayalini kurduğu beklenenevre olan emeklilik için sağlanan imkânlardan birini ele almış olduk. Günümüzde kişiler yaşlılık döneminde kendisine gelir olacak emeklilik maaşını çeşitli sebepler dolayısıyla alamıyor olabiliyorlar. Sosyal Güvenlik Kurumları çeşitli bankalar aracılığıylabelirli şartlara tabii tuttuğu bu kişilere, bazı bankalarla imzalamış olduğu protokol sayesinde, emeklilik imkânı sağlaması adına, uygun emeklilik kredileri ayrıcalığı sağlamıştır. İlgili bankalardan biri olan Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi almak isteyen kişilere bilgi verme amacını güttüğümüz bu yazımızda, umuyoruz ki kişilere yol gösterici bir rehber olabilmişizdir.